Image by Oleg Laptev

+ Neler var?

Bu bölümde sektörel ve güncel yaşam anlamında bilgileri sizlere sunuyoruz. Sizleri en doğru ve güncel içeriklerle buluşturuyoruz.

INFLUENCER MARKETING

Güncelleme tarihi: 19 Ağu 2020

Teknolojinin ilerleyişi, dijitale olan bağlılığın artmasıyla birlikte ihtiyaçlar ve rutinlerimiz değişmeye başladı. Bu değişim ile birlikte ziyaretler yerini görüntülü aramalara, mağazalarda yapılan alışverişler yerini e-ticarete bıraktı. Sosyal medya anı paylaşmanın ötesine geçerek alışverişin büyük yüzdeliklerini kendi tarafına çekti. Bu süreçte değişen alışkanlıklar markaların harekete geçmesini sağladı. Ürün veya hizmetlerini günün çoğu saatini sosyal medyada geçiren kullanıcılara nasıl göstereceklerdi? En büyük soru işareti olan güvensizlik konusunu nasıl aşacaklardı? Tabi ki Influencerlar ile.Peki Influencerlar tam olarak ne yapıyorlardı?

Sosyal ağ fenomeni olarak adlandırdığımız bu kişiler, yaptıkları paylaşımlar ile ilham kaynağı olan ve takipçilerine sürekli bilgi akışı sağlayan, insanların fikirlerini yönlendiren mentorler haline geldi. Peki markalar bu tablonun neresinde yer alıyordu?Yapılan araştırmalara göre markaların Influencer Marketinge yönelimi %178 artarken başarıda bu veriye paralel şekilde gelişmektedir.
Gündemi takip ederek ve gelişimlere belirledikleri stratejilerle ayak uydurarak satışlarını arttırmayı amaçlayan markalar için Influencerlar bulunmaz bir nimetti. Reklamcılıkta ikna tekniklerinden biri olan ünlü kullanımının günümüze ve sosyal mecralara evrilmiş hali olan Influencerlar markaların kar payını arttırmanın en doğru yolu haline geldi. Belirli bir süreçten sonra yaptıkları paylaşımlar ile tanınan bu kişiler markaların ürünlerini tüketiciye ulaştırmak için en doğru aracıydı. Deneyerek ve detaylı şekilde anlatılarak paylaşılan ürünler güvensizlik konusunu da tam anlamıyla ortadan kaldırıyordu. Bu sayede marka deneyimsel pazarlama ile güven ve bilinilirlik konusunda en olumlu sonuca ulaşıyordu.


#influencer #djitalreklamcılık #influencermarketing

6 görüntüleme0 yorum